تاریخچه , درباره ما دوستان شیمی

Doustan Chemie About,History

دوستان

گروه توليدي مهندس گاوافيان (دوستان شيمي آسیاب) از سال ???? رسماً وارد تحقيقات و بازار توليدات گرديده است، و سال هاي اوليه فعاليت اين گروه در زمينه مرکب چاپ و مواد جانبي آن بود که توانست، خدمات بسيار ارزنده اي به صنعت چاپ ايران عرضه نمايد.

در سال هاي بعد از انقلاب ، انواع کمبود ها بسيار محسوس بود. اين گروه نيز به نوبه خود توانست در رشته مرکب و صنعت چاپ ، مشکلات زمان را به وسيله توليدات داخلي، نوآوري ، اکتشافات و اختراعات مرتفع نمايد. و همچنين به موازات داشتن مسئوليت و تعهدات در زمينه چاپ ، فعاليت خود را با توليدات مواد مصرفي نساجي، چرم و همچنين کوتينگ هاي گوناگون ادامه داد و توانست بسياري از کمبود هاي موجود در بازار مصرف را ، برطرف نمايد.

در سال هاي بعد نيز داروهايي براي اولين بار در ايران توسط اين گروه ساخته و به بازار عرضه شد. از جمله ورني ضدپشت زن، ورني ضد خش و خراش، اسپري آنتي اسکاتيف، مرکب هاي خاص براي مقواهاي متالايز، PVC و سلوفان هاي پشت چسب دار، داروي آب با خشک کن، محلول شستشوي لاستيک و سيلندر امولسيوني، محلول دستپاک، داروهاي خاص و مواد مصرفي براي ماشين هاي چاپ افست که مشکلات عمده اي را در اين صنعت از بين برد.

اين گروه با زحمات بسيار توانست توليدات خود را به خارج از کشور صادر نمايد و با دريافت تشويق نامه هايي از مصرف کنندگان داخلي و خارجي قابل رقابت بودن اجناس خود را با مارک هاي بنام اثبات نمايد. توليدات اين گروه توليدي با مارک هاي آسياب و دوستان در بازار شناخته شده و مورد استقبال شايان قرار گرفته است که بابت مباهات اين گروه تحقيقاتي و توليدي مي باشد.

مؤسس دوستان شيمي آسیاب :

همه ما داستان زندگي افرادي را شنيده ايم که علي رغم محدوديت هاي شرايط ، دست به کاري شگرف زده و به صورت نمونههايي از نيروي بيکران روح انسان درآمده اند. افرادي که اين زندگي کوتاه را تبديل به عمري جاودانه کرده اند. مهندس واروژان گاوافيان از آن دسته انسان هاي برجسته اي بود که جامعه علمي و صنعتي ميهنمان همواره به او مديون خواهد بود. او که سال ها در پيشبرد و ترقي صنعت چاپ کشورمان تلاش کرده بود، در تاريخ هفدهم دي ماه ???? دار فاني را بدرود گفت و به ديار باقي شتافت.

آقاي مهندس واروژان گاوافيان در چهارم مهرماه ???? ه.ش در شهر تهران، در يک خانواده متوسط و طحمتکش ديده به جهان گشود.

تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در مدرسه ارامنه تهران با معدل عالي به اتمام رساند. وي در کليه طول مدت تحصيل بعنوان شاگرد نمونه مدرسه و حتي منطقه تحصيلي خود انتخاب شد.

پس از اخذ ديپلم متوسطه در رشته رياضي فيزيک در کنکور دانشگاه پلي تکنيک (اميرکبير فعلي) شرکت کرده و در رشته مهندسي شيمي پتروشيمي قبول شد. سپس وي پس از طي چهار سال تحصيلي فشرده مدرک فوق ليسانس خود را با معدل عالي به اتمام رساند. پس از دانشگاه خدمت سربازي را نيز به انجام رساند و ازدواج کرد.

مهندس گاوافيان در کنار طي کردن مدارج عالي تحصيلي به کار در شرکت لوريو (مرکب سازي البرز فعلي) مشغول گرديد. همکاري ارزشمند او و توانمندي هاي بي نظيرش، مؤسس شرکت لوريو سابق را برآن داشت تا او را براي آموزش دوره هاي فوق تخصصي مرکب افست، فلکسو و هليو به مراکز تحقيقاتي فرانسه و سوئيس اعزام نمايد. خدمات ارزنده مهندس گاوافيان بعنوان مدير فني ، کارخانه مرکب سازي البرز را بعنوان يکي از کارخانجات نمونه کشور مطرح نمود.

فعاليت مفيد و مستمرش در ساليان جنگ تحميلي و تحريم اقتصادي ايران، تثبيت قيمت مرکب را در آن روزگار سخت به دنبال داشتو اين انسان والامقام و نيک انديش همواره در طي سال هاي خدمتش، حامي مؤثر در توليد و عرضه مرکب مورد نياز کتب درسي و فرهنگي کشور بود. کمک هاي دلسوزانه اش را هيچ گاه از چاپخانه هاي معروف و بزرگ دريغ نکرد. او در ساليان پس از انقلاب بعنوان کارشناس افتخاري در وزارت صنايع در تمور توليد محصولات شيميايي ، کارشناس تدوين استاندارد هاي ملي در توليد مرکب هاي چاپ در مؤسسه استاندارد ملي ايران، کارشناس و معرف انواع محصولات مصرفي در کارخانجات توليد چرم و کفش و کارشناس فني در راه اندازي واحد هاي بزرگ توليدي در کشور ، به هم ميهنانش خدمت کرد.

ذهني خلاق ، دانشي اعلا و تجربه اي ارزشمند او را بعنوان يکي از برترين مخترعين و مبتکرين کشور در سال هاي ?? و ?? با ثبت ??? اختراع مبدل نمود.

او بعنوان اولين توليد کننده واکس هاي پايه آب از قبيل واکس هاس سنگ، سراميک،پارکت،چوب، کفپوش، کفش و نيز اولين توليد کننده پوليش اتومبيل گامي مؤثر در راستاي خودکفايي کشورمان برداشت.

مهندس گاوافيان با تأسيس کارخانه تحقيقاتي و توليدي دوستان شيمي آسیاب تائيد و تقدير کليه متخصصين و مصرف کنندگان صنعت چاپ کشور را برانگيخت.

ثمره ازدواج وي سه فرزند پسر بود که هرسه آنها در رشته هاي مهندسي شيمي و مهندسي صنايع فارغ التحصيل شده و در راستاي رشته پدر در کارخانه دوستان شيمي آسیاب مشغول به کار هستند.

واقعيت تلخ اين است که روزگار به رسم ديرينش پدر و مردي از جنس مهرباني، تلاش، تخصص وادب را از جامعه صنعت چاپ ايران گرفت.

مهندس واروژان گاوافيان در تاريخ ?? دي ماه ???? بر اثر بيماري دار فاني را وداع گفت.

اميد است که همچنان همکارانش به ياد او و به پاس زحمات بي شائبه اش در عرصه چاپ، به تلاش خود ادامه دهند تا راهش و تفکرش ادامه يابد….

مدیران محموعه دوستان شیمی آسیابDoustan Chemie Asiab Manager

آرمن گاوافیان
مدیرعامل

فارغ التحصیل رشته مهندسی شيمي، گرایش پالایش نفت سابقه کار در دوستان شیمی بمدت 19 سال مدیرعامل کارخانه تحقیقاتی و توليدي دوستان شیمی شركت در كلاس‌هاي تخصصي، علمي و عملي مركب چاپ، به مدت 4 سال اخذ مدرک ناظر چاپ مورد تأئید وزارت کار

مهندس امیریان
مدیر بازرگانی

فارغ التحصیل مهندسی شیمی از تـهران سابقه کار در دوستان شیمی به مدت 17 سال مدیر بازرگـانی کـارخانه تـحقیـقاتـی و تـوليـدي دوستان شیمی شركت در كـلاس‌ هاي علـمي و عمـلي مركب چـاپ به مدت 4 سال اخذ مـدرك نـاظـر چـاپ مـورد تـأئيد وزارت كـار بـا رتـبه عـالي

واراند گاوافیان
مدیر تولید و کنترل کیفیت

فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی آلی از کشور ارمنستان سابقه کار در دوستان شیمی بمدت 16 سال مدیر تولید و مسئول کنترل کیفی کارخانه تحقیقاتی و توليدي دوستان شیمی شركت در كلاس‌هاي تخصصي، علمي و عملي مركب چاپ به مدت 4 سال اخذ مدرک ناظر چاپ مورد تأئید وزارت کار

واروژان گاوافیان
بنیانگذار دوستان شیمی

موسس کارخانه توليدی و تحقيقاتي مهندس گاوافيان (دوستان شيمي)مرحوم مهندس واروژان گاوافیان فوق لیسانس مهندسی پتروشیمی از دانشگاه پلی تكنيك تهران(دانشگاه اميركبير فعلي) متخصص مرکب‌هاي افست فلكسوهليو از مراكز تحقيقاتي لوریو فرانسه و سوئیس سابقه كار در ايران : مدير فني كارخانجات مركب چاپ لوريو ايران و مركب البرز ايران مخترع و مبتكر انواع زیادی مركب‌، مواد مصرفي و ملزومات جانبي چاپ و ....